Zaktualizowany: 2024 10 styczniaOpublikowano: 2017 29 lipca
zdjęcie przedstawia sernik rabarbarowy w szklance przykładowe zdjęcie do zrobienia podczas kursu fotografii kulinarnej

Naucz się fotografii i stylizacji kulinarnej


Swojego bloga prowadzę od 2012 roku.

Początki były pełne entuzjazmu i zupełnego braku jakichkolwiek umiejętności fotograficznych :)

Na początku często robiłam zdjęcia aparatem „małpką” swojego syna, albo prosiłam męża, żeby mi zrobił fotki. Sama obawiałam się w ogóle wziąć do rąk „normalny” aparat, a co dopiero mówić o umiejętności posługiwania się nim.

W końcu mąż tupnął nogą, pokazał, co i jak. Dostałam książkę o fotografii kulinarnej i w ten sposób zaczęła się moja przygoda z fotografią :)

Od tamtego czasu minęło już parę lat i ilość zdjęć idąca w tysiące – dla wprawy zaczęłam też robić zdjęcia podczas naszych wakacji.

Praktyka czyni mistrza ;)

Jestem idealnym przykładem na to, że robienia zdjęć można się nauczyć, że fotografie mogą być coraz lepsze. Nie myślcie, że ja sama dalej się nie uczę – ciągle próbuję się rozwijać, robić zdjęcia inaczej, albo w innym „klimacie”.

To wszystko nie jest naprawdę trudne i można to szybko „ogarnąć” – bez jakiejś mocno technicznej strony i znajomości fachowych nazw – to wcale nie jest potrzebne – ważne aby dobrze poznać swój aparat.


zdjęcie przedstawia drożdżowe oponki posypane cukrem pudrem i oblane lukrem
zdjęcie faworków obsypywanych cukrem pudrem

Kurs fotografii kulinarnej i stylizacji kulinarnej dla początkujących

Jeśli prowadzisz blog kulinarny, interesujesz się fotografią kulinarną i stylizacją jedzenia, a może planujesz zacząć tworzyć blog i chcesz rozwinąć swoje umiejętności fotografowania, to służę ci pomocą :)

Może prowadzisz restaurację, cukiernię, albo robisz piękne torty i chcesz pokazać to na swojej stronie internetowej, na facebooku czy też instagramie – to jestem tu dla ciebie!

Na naszym indywidualnym kursie porozmawiamy o prostych i tanich sposobach na robienie ładnych zdjęć – o tłach, o naczyniach, dodatkach. Ale co najważniejsze – porobimy zdjęcia w świetle naturalnym.

Dobre zdjęcie ?

Zobaczysz, jak niewiele potrzeba aby zrobić ładne zdjęcie :D

Weź ze sobą swój aparat i jeśli masz to statyw. Jeśli nie masz aparatu (albo byś chciała/chciał zobaczyć jak się robi zdjęcia „lustrzanką”), to nie ma problemu – mogę ci użyczyć mojego Canona.


babeczki z borówkami w złotych papilotkach oraz mleko na zielonym tle
zdjęcie tortu czekoladowo-orzechowego wykonane podczas warsztatów fotografii kulinarnej

Na kursie pokażę ci także, w jaki sposób obrabiam moje zdjęcia i jak je porządkuję (zdjęcia robię w RAW oraz małych JPG – tylko do podglądu). Rawy wywołuję w programie DxO – od czasu do czasu pojawiają się jego darmowe wersje, więc możecie poszukać. Wywołane zdjęcia w formacie JPG „wygładzam” dodatkowo w Photoshopie – zwykle jest to prostowanie zdjęć, bo mi lubią „lecieć”. Tak ogólnie, moja obróbka jest bardzo prosta i mało zaawansowana – do tej pory nie czułam potrzeby głębszej ingerencji w moje zdjęcia.

Od jakiegoś czasu zaczęłam również używać Lightrooma do obróbki moich zdjęć.

Pamiętaj – jestem amatorem – więc będę z tobą rozmawiać i tłumaczyć, tak jak ja sama to tego doszłam, bez skomplikowanego nazewnictwa. Prosto i „na żywym organizmie”, bo najłatwiej wszystko zrozumieć, przy bezpośredniej pracy :)

Zapraszam na kurs fotografii kulinarnej

Jeśli podobają się tobie moje zdjęcia i chcesz rozwinąć swoje umiejętności fotograficzne, to koniecznie do mnie napisz – chętnie odpowiem na wszystkie twoje pytania. Czekam na twojego maila pod adresem wypiekibeaty@gmail.com.

A w między czasie zapraszam cię do przejrzenia mojego bardzo prostego poradnika fotograficznego – mam nadzieję, że znajdziesz tam wiele ciekawych informacji :)


Przykładowe zdjęcie wykonane na kursie fotografii kulinarnej przedstawiające naleśniki z truskawkami, borówkami, bitą śmietaną i cukrem pudrem
zdjęcie babeczek z jabłkami z kawą i musem jabłkowym

Kurs fotografii kulinarnej odbywa się w moim prywatnym mieszkaniu (miejscowość Jabłonna pod Warszawą) – zobaczysz, więc w jakich warunkach pracuję na co dzień i jak zorganizowałam sobie moje miejsce pracy :)

Kurs fotografii kulinarnej, stylizacji oraz obróbki zdjęć trwa 6 godzin – w godzinach 10-16 (albo 9-15 w sezonie jesienno-zimowym) w dni robocze.

Za kurs wystawiam fakturę.

Podziel się przepisem