latte z białą czekoladą 2

Do latte z białą czekoladą przetestowałam swoją nowiutką piękną turkusową kawiarkę, którą mąż przywiózł mi z Włoch :)

Specjalna kawiarka to i kawa  musiała być specjalna :)

Jako że czarnej kawy nie pijam – to przygotowałam latte z dodatkiem białej czekolady z małym dodatkiem amaretto – co by bardziej włosko było ;)

Ilość białej czekolady zależy tu głównie od Was i tego jak bardzo słodka ma być Wasza kawa – ja w sumie dałam pół tabliczki białej czekolady na dwie porcję (normalnie słodzimy po łyżeczce).

Jeśli nie macie ekspresu do kawy albo kawiarki, to w małej filiżance zaparzcie kawę z 2 łyżeczek kawy rozpuszczalnej (albo mielonej) i ją dolejcie do mleka.

Wierzch kawy możecie udekorować bitą śmietaną i czekoladą.

Życzę Wam miłych chwil z tą kawką :)

A oto moja śliczna kawiarka :D

kawiarka

latte z białą czekoladą 3

latte z białą czekoladą 5

latte z białą czekoladą 7

 

Latte z białą czekoladą

 
Autor:
Ilość: 2
Składniki
  • 375 ml mleka
  • pół tabliczki białej czekolady (lub do smaku - można dodawać do mleka stopniowo, aż uzyska właściwą słodycz, my normalnie kawę z mlekiem słodzimy po 1 łyżeczce)
  • pół łyżeczki ekstraktu z wanilii
  • łyżeczka amaretto
  • dwie porcje kawy zaparzonej w ekspresie lub kawiarce (ewentualnie dwie łyżeczki kawy rozpuszczonej w filiżance gorącej wody)
Wykonanie
  1. Mleko pogrzej z czekoladą, wanilią i amaretto aż czekolada się rozpuści - jeśli mleko jest za mało słodkie, to możesz dodać więcej czekolady.
  2. Podgrzane mleko lekko ubij (jeśli masz taką możliwość) przelej do dwóch wysokich szklanek lub kubków, ostrożnie wlej kawę.
  3. Wierzch kawy możesz dodatkowo udekorować bitą śmietaną oraz wiórkami z czekolady.