babeczkowe pandy

Pomysł na dekorację babeczek – babeczkowe pandy

Dziś mam dla Was pomysł na świetne babeczki, które szczególnie spodobają się dzieciom. Takie babeczki wyglądające jak pandy możecie przygotować na urodziny, albo na imprezę dzieciecą i postawić je na słodkim stole. Upieczcie tu swoje ulubione babeczki i przeczytajcie poniżej jak zrobić takie babeczki jak pandy.

babeczkowe pandy

Chciałam pokazać dziś jak można w łatwy sposób udekorować babeczki na dziecięce przyjęcie.

Na blogu Bakerelli natknęłam się na babeczki pandy i tak mi się spodobały, że postanowiłam wykorzystać ten pomysł przy najbliżej imprezie dla dzieci.

Te babeczkowe pandy przygotowałam na przyjęcie urodzinowe mojej córki.

mufinki babeczki pandy

Jak zrobić babeczki jak pandy – wskazówki

Wcześniej upiekłam babeczki czekoladowe według tego przepisu, przygotowałam sobie biały krem – serek mascarpone ubity ze śmietaną kremówką (może to również być krem maślany, albo lukier królewski), czekoladowe pastylki (w dwóch rozmiarach), posypkę czekoladową w formie patyczków i woreczek do wyciskania.

Na środek wystudzonej babeczki trzeba nałożyć warstwę kremu (można go dodatkowo posypać cukrem kryształem), a potem układamy większe pastylki czekoladowe tworząc uszy, plamy dookoła oczu i nosek.

Na koniec tworzymy oczy – odrobinę kremu wkładamy do woreczka, obcinamy końcówkę i wyciskamy białka oczu, na wierzchu układamy po kropelce czekoladowej. Teraz już tylko uśmiech, który układamy z patyczków czekoladowych. Gotowe.

Spróbujcie, a dzieci na pewno będą zachwycone!

Jeśli szukacie jeszcze inne pomysły idealne na różne imprezy, to zobaczcie moje przepisy na przekąski, tam między innymi znajdziecie przepis na parówki w cieście wyglądające jak kraby.

panda muffin
muffinka panda

Polecane przepisy na babeczki dla dzieci

Zobaczcie również inne przepisy na babeczki, które pokochają dzieci i nie tylko. Tutaj polecam takie trzy przepisy: