Pomysł na dekorację babeczek – babeczkowe pandy

 

babeczkowe pandy


Chciałam pokazać dziś jak można w łatwy sposób udekorować babeczki na dziecięce przyjęcie.

Na blogu Bakerelli natknęłam się na babeczki pandy i tak mi się spodobały, że postanowiłam wykorzystać ten pomysł przy najbliżej imprezie dla dzieci.

Te babeczkowe pandy przygotowałam na przyjęcie urodzinowe mojej córki.

Wcześniej upiekłam babeczki czekoladowe według tego przepisu, przygotowałam sobie biały krem – serek mascarpone ubity ze śmietaną kremówką (może to również być krem maślany, albo lukier królewski), czekoladowe pastylki (w dwóch rozmiarach), posypkę czekoladową w formie patyczków i woreczek do wyciskania.

Na środek wystudzonej babeczki trzeba nałożyć warstwę kremu (można go dodatkowo posypać cukrem kryształem), a potem układamy większe pastylki czekoladowe tworząc uszy, plamy dookoła oczu i nosek.

Na koniec tworzymy oczy – odrobinę kremu wkładamy do woreczka, obcinamy końcówkę i wyciskamy białka oczu, na wierzchu układamy po kropelce czekoladowej. Teraz już tylko uśmiech, który układamy z patyczków czekoladowych. Gotowe :)

Spróbujcie, a dzieci na pewno będą zachwycone :)

Jeśli szukacie jeszcze inne pomysły idealne na różne imprezy, to zobaczcie moje przepisy na przekąski, tam między innymi znajdziecie przepis na parówki w cieście wyglądające jak kraby.


 babeczkowe pandy

 mufinki babeczki pandy

 panda muffin

muffinka panda

Waniliowe babeczki hortensje

Sprawdź ten przepis
babeczki z kremem mascarpone

Babeczki limonkowo-kokosowe

Sprawdź ten przepis

Czekoladowe babeczki duchy

Sprawdź ten przepis