przepisy na wielkanoc


Przepisy na ciasta na Wielkanoc

Przyznaję, że Wielkanoc ma dla mnie mniejszą moc niż Boże Narodzenie.

Chyba większość osób jednak bardziej woli to drugie święto jako radośniejsze.

W czasach mojego dzieciństwa to nawet Zajączek do nas nie zaglądał. Za to pamiętam jak obchodzono w mamy rodzinnej wsi Śmigus Dyngus. Lanie wodą to była jedna sprawa. Druga to chodzenie po domach z rózgami.

Tymi rózgami biliśmy dorosłych po nogach, aby ich nie bić mogli się wykupić dając nam słodycze, które zbieraliśmy do koszyczków. Wyglądało to trochę podobnie jak amerykańskie Halloween.

Czy jeszcze u kogoś była taka tradycja? Bo ja się spotkałam z nią tylko tam i bardzo zapadła mi w pamięć chociaż miałam wtedy jakieś 6 lat.

Teraz do moich dzieci przychodzi Zajączek, a przy świątecznych stole „tłuką” się jajkami – to taka tradycja z domu mojego męża. Śmiechu jest zawsze co nie miara :)

Ale poza tymi tradycyjnymi zabawami, Wielkanoc, to dla mnie pyszne ciasta.

Jakie są najlepsze ciasta na Wielkanoc?

Najczęściej robię serniki i baby. Od niedawna zaczęłam również robić mazurki – w moim domu rodzinnym nigdy nie piekliśmy mazurków.

Nie wiem, chyba moja mama ich nie lubiła.

Teraz to robię nawet babeczki i ciasteczka.

Asortyment słodkości co roku się rozszerza :) Raz nawet upiekłam na Wielkanoc sernik marchewkowy – niby tradycyjnie, a jednak inaczej :)

Ciasta na Wielkanoc mogą być jaki widzicie takie tradycyjne – jak nasze pyszne babki wielkanocne, czy rewelacyjne serniki. Ale mogą być bardzo ciekawe i inspirujące nowości. Jak ten sernik marchewkowy, albo brownie w skorupce jajka, czy też bezy pavlova jak jajka sadzone.

Zaskoczcie swoją rodzinę i gości takimi słodkościami na Wielkanoc i sprawdźcie, że ten świąteczny czas będzie wyjątkowy :)

Sprawdźcie moje przepisy na ciasta na Wielkanoc: