Mam jeszcze jeden sposób na zdobywanie pięknych naczyń – dostaję je jako pamiątki z wakacji od przyjaciół :) Potrafią mi przywieźć piękne, regionalne talerze, czy miseczki :)

A tak poza tym, to potrzeba matką wynalazków :) Wykorzystujcie rzeczy, które macie w domu – np. paterę na ciasto zrobicie z odwróconej miseczki i leżącego na niej talerza :) (tak zrobiłam na tym zdjęciu)


jagodzianki_5


Na koniec przydadzą się Wam jeszcze dekoracje, które często stanowią kwintesencję zdjęcia. Mogą to być świeczniki, buteleczki, puszki, koszyczki, jakieś figurki i kwiaty.


kampania-romantic-rustic-4421-63521-md


Fotografia kulinarna – kwiaty

Kwiaty umieszczam na bardzo wielu moich zdjęciach – świetnie wypełniają plan, nadają zdjęciom koloru i formy. W sezonie kupuję świeże (najczęściej w Lidlu, czy w Biedronce, bo te mam pod ręką), a poza sezonem korzystam ze sztucznych kwiatów – staram się kupować takie dobrej jakości – są może droższe, ale za to wyglądają naturalniej.

Uff, napisałam się :) mam nadzieję, że tym wpisem trochę Wam pomogłam, jeśli macie jakieś pytania, to bardzo chętnie odpowiem :)

A tutaj przyłapana na pracy ;)


fotografia kulinarna wstęp_6

fotografia kulinarna wstęp_7

A to efekt tej sesji zdjęciowej :)

jagodowe semiferedo_5

Planuję, że w dalszych postach o fotografii kulinarnej napiszę o bardziej technicznej stronie fotografowania (chociaż ja sama jestem antytechniczna). Zapraszam więc Was do śledzenia :)

Moje wpisy dotyczące fotografii kulinarnej i stylizacji znajdziecie w moim poradniku fotograficznym.

We wpisie wykorzystałam oprócz swoich zdjęć, zdjęcia ze sklepu Westwing.