Mikser planetarny Ariete 1588/07 z linii Classica – moja recenzja

wpis sponsorowany

mikser panetarny ariete classica

Zostałam ostatnio poproszona przez firmę Arietę o przetestowanie ich miksera planetarnego z linii Classica i o podzielenie się z moimi czytelnikami moją opinią na jego temat.

Urządzenie testowałam przez kilka tygodni i wykorzystywałam go do przygotowania różnego rodzaju ciast i kremów.

Ja sobie nie wyobrażam kuchni bez dobrego miksera wolnostojącego i wiem co jest mi w nim niezbędne do codziennej pracy.

Jeśli szukacie właśnie miksera i zastanawiacie się nad kupnem jakiegoś to zapoznajcie się z moją recenzją :)


Mikser planetarny Ariete został wyposażony w silnik o wysokiej mocy maksymalnej wynoszącej 2400 W, który idealnie sprawdzi się podczas najcięższych zadań – bez większych problemów zagniecie gęste drożdżowe ciasto na chleb czy też na pizzę.

Robot ma dużą metalową miskę o pojemności 5,5 litra – można zmieścić na raz dużą ilość składników, a także można swobodnie pozostawić w misce ciasto drożdżowe bez obawy, że ucieknie.

Do miksera dołączone są trzy podstawowe końcówki – hak do zagniatania gęstego ciasta, mieszadło – do ciast tradycyjnych i ucieranych oraz końcówkę do ubijania np. piany z białek, bitej śmietany, do przygotowania lekkich kremów.

Wszystkie końcówki są masywne i dobrze wykonane – nie trzeba się obawiać ich połamania w trakcie używania.

Dodatkowo mikser posiada przezroczystą osłonę nakładaną na miskę, która zapobiega ewentualnemu opryskaniu.

Moc obrotów sterowana jest wygodnym pokrętłem i dzięki płynnej regulacji prędkości z łatwością dobierzesz odpowiednie obroty do swoich aktualnych potrzeb. Robot został wyposażony w funkcję pracy pulsacyjnej, system powolnego startu i rozwija prędkość w zakresie od 30 do 172 obrotów na minutę.

Aby nałożyć, czy też zdjąć końcówki i wyjąć miskę trzeba unieść górną część miksera – robi się to małą dźwigienką.

Mikser ma od spodu przyssawki, które zapobiegają „jeżdżeniu” po blacie w trakcie miksowania. Muszę przyznać, że te przyssawki trzymają nieźle. Ja go musiałam kilka razy przestawiać i musiałam się trochę wysilić, aby go odessać 😉

Podsumowując.

Mikser planetarny Ariete Classica testowałam na różnych rodzajach ciasta – zagniatałam nim ciasto na pizzę, robiłam krem z bitej śmietany, ubijałam białka na bezę i ciasto na naleśniki. Bardzo dobrze sprawdził się przy pracy na dużej ilości składników. Ciasto na pizzę z kilograma mąki zagniótł szybko i sprawnie, a duża miska zapobiegła ucieczce ciasta po wyrośnięciu. Do tej pory gotowe ciasto musiałam przekładać do innej większej miski, bo ta z mojego miksera była za mała.

Przy mniejszej ilości białek ubijaczka potrzebowała trochę więcej czasu na ich ubicie niż w moim starym mikserze, ale ostatecznie ubiła je dobrze.

Dodatkowy plus o którym muszę tu wspomnieć jest przepiękny biały perłowy kolor obudowy. Niby nie ma on wpływu na samą funkcjonalność, ale dla mnie jako kobiety ma duże znaczenie wygląd. Widziałam, że z tej linii są jeszcze miksery w perłowym czekoladowym kolorze. I sama nie wiem, który ładniejszy 😊

Jeśli szukacie miksera, który świetnie sobie poradzi z każdym rodzajem ciasta – także wtedy gdy przygotowujecie jego dużą porcję, to spokojnie mogę wam polecić to urządzenie.

Zachęcam do zapoznania się z innymi moimi recenzjami zamieszczonymi na blogu.

Ps.

Poniżej znajdziecie moje zdjęcia miksera, krótki filmik z recenzją, a także techniczne szczegóły :)

Przy pomocy tego miksera planetarnego zrobiłam między innymi drożdżowe ślimaczki z żurawiną i ten przepis też już niedługo będzie dostępny na blogu.

robot kuchenny ariete
mikser planetarny ariete
recenzja mikser planetarny
mikser planetarny

Mikser planetarny Ariete Classica dane techniczne

Moc1200 W (2400 W max)
Regulacja mocy
ObrotyZakres od 30 do 172 obrotów na minutę
Prędkośćregulowana płynnie
Blokada bezpieczeństwa
Praca pulsacyjna
Antypoślizgowe nóżki
Włącznik/Wyłącznik
AkcesoriaKońcówka do mieszania, końcówka do ubijania, hak do zagniatania, osłona przeciw chlapaniu
Pojemność5.5 l
Długość42,5 cm
Szerokość28,5 cm
Wysokość38,5 cm
Waga6,16 kg

Mikser planetarny Ariete kosztuje około 650 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Ariete.

Wpis przygotowany we współpracy z marką Ariete

logo ariete