Likier słony karmel
Przepis na pyszny i prosty likier o smaku słony karmel
Zapraszam dziś na pyszny domowy likier słony karmel. Taki likier zrobicie zaledwie z kilku podstawowych składników, a jego smak (muszę tu przyznać) jest o niebo lepszy od tego sklepowego! Spróbujcie koniecznie.
Spis treści
Likier słony karmel przepis krok po kroku
Jeśli lubicie domowe likiery i nalewki, to w tym roku koniecznie zróbcie pyszny likier karmelowy z solą – smakuje wybornie!
Likier słony karmel przepis
Składniki
składniki na likier słony karmel
- 1 puszka masy kajmakowej (użyłam taką o wadze 510 g)
- 250 ml śmietanki kremówki (- u mnie 30%)
- 500 ml wódki
- 0,5 łyżeczki soli
Instrukcja
Jak zrobić likier słony karmel
- Masę kajmakową przełóż do rondelka, dodaj śmietanę kremówkę i podgrzej, tak aby kajmak się rozpuścił.1 puszka masy kajmakowej, 250 ml śmietanki kremówki
- Odstaw masę do przestudzenia.
- Do ostudzonej masy wlej wódkę oraz dodaj sól i dokładnie wymieszaj – ja zmiksowałam całość blenderem.500 ml wódki
- Mi wystarczyło mniej więcej pół łyżeczki soli, ale sprawdź smak i ewentualnie dodaj jej więcej.0,5 łyżeczki soli
- Przelej likier do butelki i odstaw na noc, aby smaki się "przegryzły".
Notatki
Prywatne
Składniki Odżywcze
Likier karmelowy z solą – uwagi
Znacie taki likier słony karmel? Ja go bardzo lubię, bo uwielbiam solony karmel. Postanowiłam zrobić swoją domową wersję tego likieru i muszę przyznać, że wyszedł mi fajny :)
Jak zrobić w domu likier karmelowy – wskazówki
Otóż bardzo prosto! Będzie poza solą potrzebować zaledwie trzy składniki. Puszkę masy kajmakowej – ja używałam taką z Gostynia o wadze 510 g. Pół litra dowolnej wódki (poza smakowymi). Oraz śmietanę kremówkę – ja użyłam płynną 30%. Masę kajmakową należy podgrzać w rondelku razem ze śmietaną, tak aby była bardziej płynna. Gdy masa przestygnie wtedy mieszamy ją z wódką i dodajemy sól. Koniec, kropka.
W zasadzie można pić likier od razu. Ja jednak polecam odstawienie go na noc, aby smaki się przegryzły.
Ps. Jeśli masz dobry blender kielichowy, to nie musisz podgrzewać kajmaku z kremówką – możesz od razu przełożyć masę krówkową do blendera, dodać śmietanę kremówkę i zmiksować. Wtedy dodaj wódkę i sól i krótko razem zmiksuj. Przelej likier do butelki i od razu możesz go schować do lodówki.
Sam wódka słony karmel nie jest bardzo mocna – ma pewnie około 15 promili i nie musicie przechowywać go w lodówce jeśli jest dobrze zakręcony.
Jeśli lubicie takie domowe likiery to koniecznie wypróbujcie przepis na domowego Baileysa oraz likier kokosowy.
Popatrzcie także na inne przepisy na napoje z alkoholem.
Polecane przepisy na likier domowy
Wypróbujcie również inne moje przepisy na pyszne i proste domowe likiery. Tutaj polecam między innymi takie trzy przepisy:
Popularne Przepisy
Polecane przepisy
Przepis na likier słony karmel
Zapraszam na pyszny, prosty i szybki domowy likier o smaku solonego karmelu. Do przygotowania takiego domowego likieru potrzebujecie zaledwie 4 składników - masy kajmakowej z puszki, wódki, śmietany kremówki i soli. Likier możecie przygotować na dwa sposoby. Pierwszy polega na podgrzaniu masy kajmakowej z kremówką, tak aby kajmak stał się bardziej płynny. Wtedy dodajecie do niego wódkę i sól. Drugi sposób jest dużo szybszy, ale wymaga użycia blendera kielichowego - miksujecie w nim kajmak z kremówką na gładką masę i wtedy dodajecie wódkę.
Domowy likier karmelowy przepis
Zobaczcie mój prosty i szybki przepis na domowy likier opisany krok po kroku i sprawdźcie jak zrobić likier słony karmel. Moim zdaniem ten likier smakuje lepiej niż jego odpowiednik ze sklepu - spróbujcie koniecznie! Bo nie dość, że jest pyszny, to jeszcze wyjdzie wam taniej :) A jeśli lubicie takie domowe alkohole, to popatrzcie również na inne moje przepisy na napoje z alkoholem.