Bananowa granola przepis
Przepis na domową bananową granolę
Domowa bananowa granola to doskonały wybór na zdrowe i smaczne śniadanie. Ta chrupiąca mieszanka, przygotowana z płatków np. owsianych, chrupiących orzechów i naturalnego banana, dostarcza energii na cały dzień. To idealne połączenie smaku i wartości odżywczych, które sprawi, że każdy poranek stanie się smaczny i pełen wigoru. Polecam!
Spis treści
Bananowa granola przepis krok po kroku
Jeśli lubisz na śniadanie zjeść pyszną i zdrową chrupiącą granolę, to koniecznie wypróbuj ten przepis!
Bananowa granola przepis
Składniki
składniki na banową granolę
- 250 g płatków ( – użyłam po połowie owsiane i orkiszowe – około 2-2,5 szklanki)
- 1 banan (duży dojrzały )
- 1 łyżka miodu
- 1 łyżka oleju kokosowego ( – można pominąć)
- 150 ml soku pomarańczowego ( lub jabłkowego)
- 100 g słonecznika (łuskanego )
- 75 g orzechów (- użyłam włoskie i nerkowca)
- 1 garść rodzynek (opcjonalnie lub np. posiekane suszone morele)
Instrukcja
Jak zrobić bananową granolę
- W rondelku podgrzej sok owocowy z miodem i olejem kokosowym.1 łyżka miodu, 150 ml soku pomarańczowego, 1 łyżka oleju kokosowego
- Dodaj do soku rozgniecionego banana i wymieszaj – jeśli całość słabo się łączy, to zmiksuj dodatkowo blenderem.1 banan
- Do miski wsyp płatki, dodaj słonecznik i posiekane orzechy.250 g płatków, 100 g słonecznika, 75 g orzechów
- Wlej do płatków sok z bananem i dokładnie wymieszaj.
- Przełóż masę na blachę od piekarnika.
- Piecz na termoobiegu w temperaturze 150 stopni przez 25 minut – w trakcie przemieszaj granolę dwa razy.
- Przełącz piekarnik na tryb góra/dół z temperaturą 150 stopni i podpiecz granolę przez kolejne 10-15 minut.
- Po upieczeniu ostudź.
- Teraz możesz dodać suszone owoce i rodzynki.1 garść rodzynek
- Przełóż granolę do szczelnego pojemniczka.
Prywatne
Granola bananowa – uwagi
Bananowa granola będzie idealna dla wszystkich tych, którzy lubią słodkie (ale bez przesady) i zdrowe śniadanka. Banan i odrobina miodu dodane do płatków nadają im naturalnej słodyczy, bez efektu przesłodzenia. Sama przygotowuję domową granolę już od kilku lat – nie bardzo lubię te sklepowe, bo albo napchane są rodzynkami, albo są przeraźliwe słodkie (te w wersji „chrupiącej). Dlatego robię sobie sama w domu i to o takim smaku i składzie na jaki mam aktualnie największą ochotę.
Co dodać do domowej granoli?
Zwykle w mojej granoli lądują oprócz płatków różne orzechy, pestki dyni i słonecznika oraz naturalne „osładzacze” w postaci rodzynek, suszonej żurawiny, suszonych moreli i śliwek. Robiłam już granolę owocową z sokiem owocowym, a ostatnio wypatrzyłam na blogu addiopomidory.pl przepis na bananową granolę. Bardzo przypadł mi do gusty pomysł na dodanie do płatków rozgniecionego banana, więc też sobie zrobiłam taką granolę. Teraz uwielbiam otwierać puszkę z płatkami, bo obłędnie pachnie z niej bananem. Spróbujcie koniecznie!
Ps. Na blogu znajdziecie również inne fajne przepisy na granolę – to tak dla urozmaicenia smaków – wybierzcie swoją ulubioną.
Polecane przepisy na granolę
Na blogu znajdziecie mnóstwo pysznych przepisów na chrupiące granole o różnych smakach i przygotowane z różnymi dodatkami. Tutaj polecam między innymi trzy takie przepisy:
Popularne Przepisy
Polecane przepisy
Granola z bananem przepis
Przepis na domową granolę bananową z dodatkiem bakalii to świetny pomysł na zdrowe i pożywne śniadanie. Takie domowe musli z bananem i orzechami smakuje wyśmienicie. Możecie podać swoje musli z mlekiem, albo jak ja z jogurtem naturalnym i świeżymi owocami. Bananowa granola smakuje i pachnie obłędnie bananem, więc każdy wielbiciel tych owoców ją pokocha.
Przepis na musli bananowe
Dokładny przepis krok po kroku pozwoli przygotować wam zdrową granolę bananową z orzechami i ziarenkami. Taka domowa granola jest o wiele lepsza niż ze sklepu, bo nie ma dodanego białego cukru. Płatki owsiane z bananem i orzechami stanowią zdrowe śniadanie i dają dużo energii na cały dzień. Taka bananowa granola również zapewni wam mnóstwo energii.
Na blogu znajdziecie więcej przepisów na domowe musli, polecam wam między innymi granolę sezamową, granolę kawową, czekoladową granolę albo marchewkową granolę.