Rogaliki drożdżowe z makiem
Przepis na pyszne rogaliki drożdżowe z makiem
Przepis na drożdżowe rogaliki z makiem to doskonała propozycja na domowe wypieki, które rozpieszczą podniebienia wszystkich łasuchów. Miękkie i puszyste ciasto drożdżowe, delikatnie skropione słodkim lukrem, wypełnione aromatycznym nadzieniem z maku to prawdziwa uczta dla smakoszy. Rogaliki te doskonale sprawdzą się na śniadanie, podwieczorek czy jako słodka przekąska do kawy. Poznaj prosty przepis i ciesz się smakiem domowych rogali z makiem, które z pewnością szybko znikną ze stołu!
Spis treści
Rogaliki drożdżowe z makiem przepis krok po kroku
Jeśli lubisz nieduże i słodkie tradycyjne rogaliki z nadzieniem, to koniecznie wypróbuj przepis na te rewelacyjne rogaliki.
Rogaliki drożdżowe z makiem przepis
Składniki
Instrukcja
Jak zrobić drożdżowe rogaliki z makiem krok po kroku
- Drożdże rozkrusz do wysokiej miski, zasyp cukrem, zalej mlekiem i dokładnie wymieszaj (do momentu aż drożdże się rozpuszczą.50 g drożdży, 2 łyżki cukru, 250 ml mleka
- Przykryj miskę ścierką i odstaw w ciepłe miejsce na około pół godziny (drożdże w tym czasie wyrosną).
- W dużej misce umieść pozostałe składniki ciasta, dodaj rozczyn drożdżowy i zagnieć ciasto.250 ml mleka, 500 g mąki pszenne, 1 jajko, 50 g masła, 1 szczypta soli, 1 łyżeczka ekstraktu z wanilii
- Miskę z ciastem przykryj i odstaw w ciepłe miejsce do wyrośnięcia (około 30-60 minut).
- Gdy ciasto podwoi swoją objętość wyjmij je z miski i ponownie zagnieć.
- Uformuj z niego kulę i podziel ją na 4 mniej więcej równe części.
- Każdą część rozwałkuj na cienki placek (od jego grubości będzie zależeć wielkość rogalików) i pokrój go na 8 części (podobnie jak pizzę).
- Na każdy trójkąt nałóż nadzienie i zwiń zaczynając od podstawy trójkąta.masa makowa
- Ułóż rogaliki na wyłożonej papierem do pieczenia blaszce.
- Przykryj je ściereczką i odstaw na około 20-30 minut, aby lekko urosły.
- Przed pieczeniem posmaruj rogaliki mlekiem.
- Piecz rogalik w piekarniku rozgrzanym do 170 stopni (tryb termoobieg lub 180 stopni w trybie góra/dół) przez około 20 minut – aż się zrumienią.
- Po upieczeniu przestudź.
- Udekoruj cukrem pudrem, lukrem albo rozpuszczoną czekoladą.
Notatki
Prywatne
Drożdżowe rogaliki z makiem – uwagi
Po moich tłustoczwartkowych pączkach z makiem zostało mi pół puszki masy makowej, a że nie lubię, by jedzenie się marnowało, to upiekłam z nią rogaliki drożdżowe. Mój przepis na rogaliki drożdżowe jest prosty i niezawodny! Na pewno nie narobicie się przy nim jak przy rogalach świętomarcińskich, a efekt będzie równie wyśmienity. Zamiast masy makowej możecie oczywiście wykorzystać marmoladę, ulubioną konfiturę, nutellę lub masę kajmakową. Wszystko jest dozwolone (możecie nawet zrobić każdą partię rogali z innym nadzieniem).
Z podanego przepisu otrzymacie 32 dość spore rogale – jeśli wolicie malutkie, to wyjdzie ich dużo więcej
Polecane przepisy na wypieki z makiem
Wypróbujcie inne moje przepisy z użyciem maku. Na blogu jest ich spory wybór, więc na pewno znajdziesz coś dla siebie. Ja tu polecam między innymi trzy takie przepisy:
Popularne Przepisy
Polecane przepisy
Rogaliki drożdżowe z makiem przepis
Przepis na tradycyjne drożdżowe rogaliki zawijane z makiem albo z marmoladą. Ja osobiście uwielbiam te rogaliki z makowym nadzieniem, więc jeśli macie w domu gotową masę makową, to ją koniecznie użyjcie. Takie rogaliki z makiem smakują wyśmienicie! Jeśli nie macie maku, to możecie użyć marmoladę lub konfiturę. Nie polecam tu dżemu, szczególnie sklepowego, bo wypłynie. Takie drożdżowe rogaliki możecie przygotować na weekend, albo nawet upiec na święta - szczególnie te z makiem będą idealne na Boże Narodzenie.
Przepis na drożdżowe rogaliki
Zobaczcie na mój przepis na rogaliki i sprawdźcie jak zrobić rogaliki z makiem. W moim przepisem wszystko się uda znakomicie! Przygotujcie puszyste ciasto drożdżowe i zróbcie z niego rogale z makiem. Jestem przekonana, że wasza rodzina pokocha te słodkie rogaliki z makiem. Ja gorąco polecam te rogaliki drożdżowe z makiem.
Polecam wam również przepis na świętomarcińskie rogaliki z białym makiem, rogaliki krucho-drożdżowe, a także rogaliki z ciasta twarogowego.